Тонка тепла підлога під плитку | MUNИЦИПАЛЬНАЯ GAZЕТА
Тепла підлога

Тонка тепла підлога під плитку

До звичних для всіх електромонтажників та будівельників-аматорів засобів обігріву підлоги – тепла підлога в стяжку та нагрівальний мат, якось без зайвого галасу, майже непомітно приєднався простий за задумом та досить ефективний продукт – тонкий нагрівальний кабель для теплої підлоги, який ще називають тепла підлога під плитку. Спробуємо розглянути його особливості та переваги як масмаркетовського продукту для самостійної установки (mass market produkt) та як обладнання для професійного монтажу у порівнянні з «традиційними» електричними теплими підлогами.

Виробники
Серед європейських відомих виробників, які представлені в нашій країні, тонкий нагрівальний кабель є тільки у двох компаній. Бельгійська компанія Raychem пропонує кабель під назвою CeraPro 11 Вт/м та фінський виробник Ensto запустив одразу два продукти ThinKit 10 Вт/м та FinnKit 12 Вт/м.

Продукт
Тонка тепла підлога продається як кабель на котушці комплектно із засобами монтажу, а саме – змуфтований тонкий нагрівальний кабель, готовий до установки, та двосторонній скотч для монтажу нагрівального кабелю на стяжку (до комплекту входять додатково інструкція, гофротруба та інші аксесуари). Така подача цілком відповідає позиціонуванню тонкого нагрівального кабелю серед обладнання для електричного кабельного обігріву як продукту для самостійного монтажу і є дуже зручною як для кінцевого покупця так і для фахових монтажників.

Конструктив
Конструктивно тонка тепла підлога не являє собою нічого незвичайного та оригінального. Навіть незрозуміло, чому цей продукт з’явився на полицях будівельних супермаркетів та на сторінках інтернет-магазинів тільки нещодавно, потому як нагрівальний кабель в стяжку та нагрівальні мати використовують уже не один десяток років. Тонка тепла підлога – це тонкий резистивний двожильний нагрівальний кабель з однією кінцевою муфтою та однією з’єднувальною муфту, що поєднує нагрівальний кабель з холодним кабелем живлення. Має невеликий діаметр в діапазоні 3-5 мм.

Потужність
Але на відміну від класичного нагрівального кабелю в стяжку, що має, зазвичай, в залежності від виробника потужність 18-20 Вт/м, тонкий нагрівальний кабель має потужність 10-12 Вт/м (в залежності від виробника). Таке зменшення потужності дає можливість відійти від обов’язкового для традиційної теплої підлоги занурення нагрівального кабелю в стяжку 3-5 см. Необхідно зауважити, що двосторонній резистивний нагрівальний кабель, що застосовується в нагрівальних матах, має також невелику потужність – 10-12 Вт/м.
Зменшення потужності на погонний метр в тонкому нагрівальному кабелі веде до необхідності для збереження загальної поквадратурної потужності (зазвичай, для стандартної задачі близько 150-160 Вт на кв м) зменшення кроку укладки такого кабелю, і, як наслідок, збільшення, в порівнянні з класичним нагрівальним кабелем в стяжку, необхідної загальної довжини тонкого кабелю. Тобто, тонкого нагрівального кабелю необхідно по довжині більше (орієнтовно – вдвічі), ніж звичайного нагрівального кабелю.

Монтаж
Монтаж тонкого нагрівального кабелю передбачає дещо особливу технологію. При збереженні основних засад монтажу електричних теплих підлог установка тонкого нагрівального кабелю має свою відмінність, що полягає в засобі кріплення нагрівального кабелю до стяжки. Монтаж теплої підлоги із застосуванням тонкого нагрівального кабелю починається з кріплення двостороннього скотчу на підготовлену стяжку. На стрічки скотчу з урахуванням кроку укладки потім закріплюється тонкий нагрівальний кабель (знову ж таки змійкою!). Залишками скотчу кабель ще раз додатково фіксується зверху. Зауважимо, що тонкий нагрівальний кабель може також бути закріпленим і за допомогою традиційної металевої монтажної стрічки. Не потребує зверху обов’язкової стяжки 3-5 см (як у випадку з традиційною теплою підлогою в стяжку), та може укладатися в клей для плитки (як і нагрівальні мати).

Ціна
Цінова стратегія виробників та дистриб’юторів такого різновиду теплої підлоги досить передбачувана та зрозуміла. Для однієї й тієї ж (в квадратних метрах) площі підлоги, яку планується обігрівати, ціна теплої підлоги під плитку більша, ніж теплої підлоги в стяжку (за рахунок збільшення метражу кабелю), але значно менша, ніж ціна нагрівального мата (за рахунок відсутності клеєної сітки).

Висновок
Тонка тепла підлога під плитку має значну переваги перед традиційною теплою підлогою в стяжку – скорочує строки монтажу (за рахунок відсутності обов’язкової стяжки в 3-5 см), та є досить суттєвою по ціні альтернативою нагрівальним матам.

За матеріалами міжнародної виставки
Elcom Kyiv – Енергоефективність та енергозбереження

Оставить комментарий